Martin Lazarovič

Birdwatcher & Photographer

Chodím přírodou, pozoruju ptáky a vše ostatní a občas, něco vyfotím. Fotografování je pro mě ale pouze vedlejší činností k pozorování ptáků.


Moje BirdListy


Něco málo o mně...

Bydlím na Šumavě, to už je asi první podstatný důvod proč se zajímám o přírodu. Začalo to kdysi na základní škole, kdy jsem začal pozorovat a aktivně se zajímat o přírodu. Po čase, co jsem pozoroval všechny ty fascinující věci, jsem si to nechtěl nechat jenom pro sebe a chtěl jsem každý ten okamžik zachovat, nejen v mé paměti. Proto jsem začal fotit. V dnešní době si lidé neváží tolik přírody a já bych byl rád kdyby si každý uvědomil, že my do ní stále patříme a jsme její součástí, to už se ale dostávám trochu jinam. Pozorování/fotografování má u mě v životě už zásadní místo a nedovedu si představit, že by to mělo být jinak. Jsem trochu jinej fotograf (alespoň myslím), především proto, že nevysedám v krytech (hlavně, protože mě to nebaví) a jiné maskování používám málo (vystačím si pouze s maskovací sítí). Proto je drtivá většina fotek pořízená tak, že mi to ta zvířata dovolila a nebo to jsou náhodná setkání. 90% času, který strávím venku, foťák z batohu vůbec nevyndám. Když ano, tak používám techniku Canon.
____________________________________________

Moje zásady:

1) Dodržuji platné zákony na ochranu přírody v zemi, kde zrovna jsem.
2) V žádném případě se nechovám tak, abych jakkoliv ohrozil fotografovaný cíl, ať už rostlinu nebo živočicha. (Fotka není to nejdůležitější!) To platí u všech druhů stejně, bez ohledu na to, jak je daný druh ohrožený.
3) Minimalizuji svůj vliv na prostředí a respektuji přírodu. (To platí zejména u využití nahrávek hlasů ptáku.)
Více zde