Souhrn roku 2017

31.12.2017

Rok 2017 byl opravdu zajímavý.

Birdwatching:

Celkem jsem tento rok viděl v ČR 183 druhů ptáků, což je asi můj osobní rekord. V podstatě, krom jednoho víkendu na Jižní Moravě, jsem to vše napozoroval v Jihočeském kraji. Do ČR Life Listu jsem přidal tyto druhy Polák kaholka, Zedníček skalní, Strnad malinký, Budníček zelený, Racek černohlavý, Jespák křivozobý (schváleno FK ČSO) Potáplice malá. Skončilo mapování atlasu hnízdního rozšíření ptáků ČR a v mém čtverci je zaznamenáno celkem 132 druhů z toho: 69 s prokázaným hnízděním, 34 s předpokládaným hnízděním, 23 s možným hnízděním a 6 nehnízdících druhů. Dále jsem v roce 2017 cca 30x pozoroval puštíka bělavého, cca 50x tetřívky obecné (včetně rekordního počtu 24ex. na jednom místě), 3x tetřeva hlušce. Nepovedlo se mi letos vidět leska malého a strakapouda bělohřbetého.

Fotografování:

Opět jsem fotil míň než loni, ale snad lépeMěl jsem první výstavu a bylo to velké, jakože fakt velké... Dost jsem změnil výbavu. Prodal jsem Fuji i 5D II a pořídil nové 6D II. Co se mi povedlo vyfotit a co ne, sem dávat nebudu protože to najdete ve fotogalerii, nebo na instagramu. Také jsem přispěl fotkama do knihy Šumava domovem. Jedna má fotka se také objevila v časopise Vesmír.

Ostatní:

Necestoval jsem tento rok tolik za ptákama a nebo fotkama. Ale vejletili jsme dost. Třeba: ZOO Vídeň (pandy velké), Linz několikrát, hlavně na výborný koncert Arcade Fire, Alpy v okolí Tauplitz, byli jsme v Benátkách na výstavě Damiena HirstaTreasures from the Wreck of the Unbelievable, v Praze na výstavě Krištofa Kintery - Nervous Trees. 

Vůbec nezmiňuji ten milion malejch vejletů po okolí.

No a jak jsem už psal, vyšla kniha Šumava domovem, kde jsem tedy krom fotek dodal i jeden z textů.

Na csfd.cz jsem nově ohodnotil cca 300 filmů a dostal jsem se na celkových 2275 hodnocení, šílený...


Ano, dalo se toho za rok stihnout daleko víc, ale přesto myslím, že to byl povedený rok.

Snad ten s číslem 2018 bude ještě lepší...